Auto

Při cestování po kraji můžete využít  hustou síť kvalitních komunikací, které vás dovedou až k vybraným  turistickým cílům. Standardem jsou asistenční služby, hustá síť servisů i čerpacích stanic. Aktuální informace o stavu silnic získáte zde

V regionu  působí řada firem, pronajímajících auta. Podmínky pronájmu jsou ve všech půjčovnách obdobné. Minimální věk pro půjčení auta je 21 let, maximální 70 let. Při půjčení auta je třeba předložit platný řidičský průkaz starší než 1 rok a platný doklad totožnosti nebo pas. Vyžadována bývá platba platební kartou, jejíž číslo se uvede při pronájmu auta.

Ve všech městech v regionu fungují soukromé taxislužby. Jejich provoz je zajišťován 24 hodin denně. Tarify se liší ve dne a v noci, obvykle se účtuje poplatek za nastoupení (10-20 Kč), cena za 1 ujetý kilometr činí přibližně 20,- Kč. Ceník musí být ve vozidle umístěn na viditelném místě (nejčastěji na palubní desce vedle řidiče). Řidič je povinen zapnout taxametr před zahájením jízdy. Řidič je povinen vám po skončení jízdy vytisknout z tiskárny, připojené k taxametru, oficiální účet s uvedením ujetých kilometrů, ceny, čísla vozidla a jména řidiče. Taxi je možné si buď najmout na označeném stanovišti nebo si jej přivolat telefonicky – není běžné jedoucí taxi zastavovat máváním.

Autobus a vlak

K dispozici je vám celá řada  regionálních  vlakových i autobusových spojů, jejichž provoz je garantován významnými dopravními společnostmi.

Pro vyhledání spojení klikněte zde.

cestování

Novinky

Den s Technotrasou

Den s Technotrasou

Den s Technotrasou
Seznamte se s historií vagonky

Seznamte se s historií vagonky

Seznamte se s historií vagonky
Prohlídky v Muzeu nákladních automobilů

Prohlídky v Muzeu nákladních automobilů

Prohlídky v Muzeu nákladních automobilů

Partners

Beskydy
Ostrava Airport
Aocr
Česká republika
kudy z nudy
vspp
ahol
klacr
Těšínské Slezsko
Ostrava
Jeseníky
Opavské Slezsko
Poodří
ERIH
Hyundai