K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme identifikátory zařízení - cookies (více informací). Dalším používáním portálu vyjadřujete svůj souhlas s jejich zpracováním.

Město klobouků

Tradice, styl a elegance > Město klobouků
Předpověď počasí v místě
##DATE1## ##DATE2## ##DATE3##
##DATE1##
##FORECAST1##
##FORECAST_IMG1##
##FORECAST_DESC1##
##DATE2##
##FORECAST2##
##FORECAST_IMG2##
##FORECAST_DESC2##
##DATE3##
##FORECAST3##
##FORECAST_IMG3##
##FORECAST_DESC3##
Na 300 nejrůznějších pokrývek hlavy si můžete vyzkoušet v Návštěvnickém centru Nový Jičín. Jeho interaktivní expozice vám odhalí tajemství technologie výroby klobouků a provede vás zdejší tradicí kloboučnictví sahající až do 16. století!
Část expozice vám představí rodinu Hückelů, jejichž rodinný závod patřil k chloubě meziválečného československého exportu. V té době bylo město považováno za jedno z nejbohatších center severovýchodní Moravy a dokonce se mu říkalo město milionářů!

V závěru prohlídky si budete moci sami jeden mini klobouček vyrobený v nejstarší kloboučnické továrně na světě – v Tonaku – dozdobit.

Náš tip: Řekněte si u pokladny o audioprůvodce. Ten vás provede jak expozicemi návštěvnického centra, tak po pamětihodostech města i jeho kloboučnickým příběhem. Půjčení přístroje je zdarma.

Nenechte si ujít speciální projížďku městem v historickém autobusu s názvem Den pro klobouk.
Nástupní místo: Návštěvnické centrum NJ
Délka programu: 1h 0min
Cena: dospělí 40 Kč, snížené 20 Kč
Další info: Děti do 6 let zdarma.
Kontakt
Návštěvnické centrum Nový Jičín - město klobouků
Masarykovo náměstí 45
741 01 Nový Jičín
Beskydy-Valašsko
Facebook
Název souboruPopisStáhnout