K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme identifikátory zařízení - cookies (více informací). Dalším používáním portálu vyjadřujete svůj souhlas s jejich zpracováním.

Imaginárium břidlice

Poklady v hlubinách > Imaginárium břidlice
Předpověď počasí v místě
##DATE1## ##DATE2## ##DATE3##
##FORECAST1##
##FORECAST_IMG1##
##FORECAST_DESC1##
##FORECAST2##
##FORECAST_IMG2##
##FORECAST_DESC2##
##FORECAST3##
##FORECAST_IMG3##
##FORECAST_DESC3##

Imaginárium břidlice

Krajina na Opavsku ukrývala mnoho let pod povrchem země obrovské bohatství přírodní břidlice. Těžba „černého zlata“ zajistila místním obyvatelům živobytí a slezská břidlice tak mohla být zdrojem živobytí za  Rakouska-Uherska i nově vzniklého Československa.
Dnes staré doly a místa, kde břidlice vycházela na povrch, lákají do této krásné oblasti návštěvníky. A tak především na Vítkovsku a Budišovsku se můžete projít unikátní krajinou se starými doly, haldami i tajemnými štolami, které jsou schované v lesním porostu.

Zdejší imaginárium představuje geologické skvosty zdejší oblasti a přiblíží vám typické prostředí i kulturu spojenou s dolováním pokrývačského kamene.

Na Imaginárium navazuje naučná stezka Dědictví břidlice a také Břidlicová stezka, které vás provedou nejen přírodními zákoutími, ale i jednou významnou etapou dějin Opavského Slezska. Zájemci o historii těžby břidlice v tomto kraji mohou navštívit také Muzeum břidlice v Budišově.
Kontakt
V areálu rekr. střediska Bílá Holubice
Moravice 139
749 01 Moravice
+420722085248
Opavské Slezsko
Název souboruPopisStáhnout