K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme identifikátory zařízení - cookies (více informací). Dalším používáním portálu vyjadřujete svůj souhlas s jejich zpracováním.

Zázrak na Staré střelnici

Poklady v hlubinách > Zázrak na Staré střelnici

V roce 1934 se za necelé dva měsíce podařilo nadšeným příznivcům klubu SK Slezská Ostrava (dnešní FC Baník Ostrava) vybudovat nové hřiště. Ostravští havíři prý tenkrát chodili pomáhat na stavbu rovnou  ze šichty nebo před noční směnou, aby pomohli svému milovanému klubu. 

Jednalo se o malý zázrak. Vybudování nové hrací plochy nebylo jednoduché, muselo se dojednat s vlastníkem ostravských dolů hrabětem Wilczkem. Zástupci klubu jej přesvědčili, že podíl na vstupném jako nájem mu bude pěkně vynášet, nakonec souhlasil.

Příchod ke stadionu pro desetitisícové davy fanoušků byl po úzké dřevěné lávce přes Ostravici. Kabiny malinkaté a povrch hřiště, jak jinak,  škvárový, takže se hráči i diváci cítili doslova  jako v dole. Při dešti se na hřišti tvořili kaluže, ze kterých hasiči odčerpávali vodu, za horka se muselo kropit, aby se tolik neprášilo. To ale vůbec nevadilo a otevření stadionu oslavili ve slezsko – moravském derby porážkou DSK UNIE Moravská Ostrava.

Mohlo by vás zajímat

Ostravsko
Zážitkové projížďky dobovým autobusem Karosa ŠL 11 po Ostravsko-Karvinském revíru, během kterých navštívíte českou Pisu

Název souboruPopisStáhnout