K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme identifikátory zařízení - cookies (více informací). Dalším používáním portálu vyjadřujete svůj souhlas s jejich zpracováním.

Hugo Hückel

Opojení dopravou > Hugo Hückel

Člen kloboučnické rodiny světového jména a synovec slavného automobilového závodníka Fritze Hückela vypustil v březnu 1931 společně s konstruktérem Winklerem první kosmickou raketu se spalovacím motorem. Jmenovala se Hückel-Winkler 1 a dosáhla výšky téměř 500 metrů. 

Let trval 15 sekund a zaplnil úvodníky světových novin. Raketa se stala předchůdkyní velikánů Sputnik, Apollo a dalších. Další test uskutečnili o rok později s raketou HW-2, let však nebyl úspěšný a raketa explodovala. 

Hückel byl stejně jako Werner von Braun a další nadějní konstruktéři své doby členem Společnosti pro cesty do vesmíru (Verein für Raumschiffahrt) se sídlem ve Wroclawi. Vydávali časopis zvaný raketa ( Die Rakete). Po nástupu Hitlera k moci odolali Hückel i Winkler pokušení ke spolupráci a na rozdíl od Brauna se nechtěli podílet na vývoji raket typu V1 a V2.

Mohlo by vás zajímat

VIDEO
Video z testu rakety Hückel-Winkler 2 , který uskutečnil novojičíňan Hugo Hückel v roce 1932

Název souboruPopisStáhnout