K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme identifikátory zařízení - cookies (více informací). Dalším používáním portálu vyjadřujete svůj souhlas s jejich zpracováním.

Bunkr „Na trati“

Odvaha, hrdost a odhodlání > Bunkr „Na trati“
Předpověď počasí v místě
##DATE1## ##DATE2## ##DATE3##
##FORECAST1##
##FORECAST_IMG1##
##FORECAST_DESC1##
##FORECAST2##
##FORECAST_IMG2##
##FORECAST_DESC2##
##FORECAST3##
##FORECAST_IMG3##
##FORECAST_DESC3##

Bunkr „Na trati“

Pěchotní srub připomíná linii pohraničního opevnění, která byla budována na obranu tehdejší Československé republiky. Jedná se o technický unikát, který nenajdete ani na známé Maginotově linii ve Francii. 
Během komentované prohlídky se dozvíte příběhy vojáků sloužících v bunkru, vyzkoušíte si obsluhovat telefonní přepojovač nebo otevřít těžké pancéřové dveře. Uslyšíte zvonění telefonu a pípání morseovky. V bunkru je připraven fotokoutek, dostanete přilbu a můžete se vyfotit na památku s figurínou vojáka. 

Z Bohumína se můžete vydat například do oblastí Dolní Vítkovice, ve kterých se vyráběly železné protitankové  rozsocháče.  A pokud byste chtěli zjistit, z čeho se vyráběl beton, díky němuž získal bunkr odolnost, zajeďte se podívat  na speciální komentovanou prohlídku Štramberské pikantérie z/lomu. 
Kontakt
Pevnost (pěchotní srub) MO S-5 Na Trati
Starý Bohumín
735 81
Ostravsko
Název souboruPopisStáhnout