K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme identifikátory zařízení - cookies (více informací). Dalším používáním portálu vyjadřujete svůj souhlas s jejich zpracováním.

Mikroregion Slezská Harta

Když živly slouží a pomáhají > Mikroregion Slezská Harta
Předpověď počasí v místě
##DATE1## ##DATE2## ##DATE3##
##FORECAST1##
##FORECAST_IMG1##
##FORECAST_DESC1##
##FORECAST2##
##FORECAST_IMG2##
##FORECAST_DESC2##
##FORECAST3##
##FORECAST_IMG3##
##FORECAST_DESC3##

Mikroregion Slezská Harta

Prozkoumejte krásy nejmladší přehrady v České republice a zajímavosti v jejím okolí – a že jich není málo! Poznávat „poklady“ Slezské Harty, jenž leží na řece Moravice a kterou prochází zemská hranice Moravy a Slezska, můžete pěšky, na kole nebo z paluby lodi.
Dáte-li přednost pohledu na krajinu z vodní hladiny, máte několik, a to velmi zajímavých možností. Tu největší možnou romantiku si užijete na palubě dřevěné plachetnice Santa Maria, která jako by byla vystřižená z dob Kryštofa Kolumba. Stejně silný zážitek budete mít díky plavbě na zbrusu nové velkokapacitní lodi Harta, jež bude hladiny nádrže brázdit již velmi brzy, případně na elektroloďce. A pokud se budete chtít spolehnout na vlastní síly, zvolte některé ze šlapadel, která si můžete zapůjčit hned na několika místech kolem celé přehrady!

Pokud preferujete poznávání okolí ze sedla kola, tady budete ve svém živlu. Překrásné výhledy na vodní hladinu zasazenou do kraje vyhaslých sopek, který je obklopen hřebeny Hrubého Jeseníku, vám prostě vezmou dech. A že nejste zrovna zdatní cyklisté? Nevadí! V Leskovci nad Moravicí si můžete vypůjčit elektrokolo!

Slezská Harta je ale i rájem rybářů, jachtařů i milovníků dračích lodí. Každý rok v létě se na přehradě koná největší závod dračích lodí v Moravskoslezském kraji! Stejně zajímavou akcí, tentokrát pro nadšence cyklistiky, je legendární závod Slezská Harta Superior Bike Maraton vedoucí kolem celé nádrže.
Kontakt
IC Slezské Harty
Leskovec nad Moravicí 204
793 68 Dvorce
+420 603 699 548
Jeseníky
Facebook
Název souboruPopisStáhnout